Art. Spotkania : Zawód Artysta

17.05
2018
« powrót

 

 

17 maja miał miejsce V już Wieczór Artystyczny, tym razem było to Art. Spotkanie z  Zawodem a głównym celem było zaprezentowanie zawodów związanych z różnorodną działalności/ą artystyczną zaprezentowanych przez gości z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

Wychowankowie naszej bursy mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką takich zawodów jak: instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, sound designer, w których tajniki wprowadził Pan Paweł Chmiel (absolwent Akademii Muzycznej na kierunku kompozycja z aranżacją w zakresie muzyki jazzowej i estradowej) .Natomiast Pani Agnieszka Warzecha (absolwentka filologii polskiej (UAM), nauczyciel, członek niezależnej grupy Podotykaj sobie Poznań). przedstawiła długą listę zawodów, które może wykonywać osoba wykształcona humanistycznie i poprowadziła warsztaty, podczas których przekonała młodzież, że warto czytać książki, a jeszcze bardziej jakąś napisać i pokazała, że starą dobrą literaturę można połączyć z nowoczesnymi mediami.

Wychowankowie naszej bursy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i zostali zainspirowani do myślenia  o swojej przyszłości i karierze zawodowej.