TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

10.11
2015
« powrót

 

I.

W poniedziałkowy wieczór, dnia 09. 11. 15 roku o godzinie 18, w świetlicy rozpoczęły się bursowe rozgrywki w ramach Turnieju Gier Planszowych. W zabawie wzięło udział 15 wychowanków – 5 chłopaków i 10 dziewczyn, którzy rywalizowali o zwycięstwo w grze Jungle Speed ( Prawo dżungli). Jest to wspaniała gra towarzyska, w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i refleks. Jej największe zalety polegają na tym, że pozwala usiąść przy stole zupełnie obcym ludziom i razem świetnie się bawić, nie wymaga długiego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania , pozwala grać nieograniczonej liczbie osób i nie nudzi się – doświadczeni gracze twierdzą, że można grać trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość!

W pierwszej rundzie turnieju najwięcej punktów uzyskali:

Weronika Rakowska ( 5 pkt.) ,

Magdalena Urbaniak ( 5 pkt. ),

Agata Maciejewska ( 4 pkt.),

Szymon Szewczyk ( 4 pkt. ).

Rozgrywki okazały się bardzo emocjonujące, a uczestnicy gry wykazali się niezwykłą ambicją, determinacją i sprytem. Niektórzy, po dwóch godzinach rywalizacji czuli niedosyt.

 

 

II.

 W poniedziałek 16.11 o godzinie 19.30 w sali komputerowej odbyła się druga runda rozgrywek w Jungle Speed-a. W grze wzięło udział 14 uczestników. Rywalizacja okazała się niezwykle zacięta. Niektóre osoby walczyły o zwycięstwo z ogromnym poświęceniem, czasami do upadłego (w sensie dosłownym). Najwięcej punktów zdobyły:
Magdalena Urbaniak – 7 pkt.
Agata Skoczylas – 5  pkt.
Patrycja Wziętek 3 pkt.
W następny poniedziałek - 23. 11, wieczorem:  WIELKI FINAŁ !.