PROJEKT POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA

30.05
2017
« powrót

 

MOTYL W BURSIE

W dniach od 23.05.2017 do 27.05.2017 w ramach realizacji polsko-niemieckiego projektu „Rozwiń skrzydła” przebywała w naszej bursie grupa młodzieży z Krefeld (Nadrenia-Westfalia). W trakcie spotkania, które przebiegało w radosnej i przyjacielskiej atmosferze uczestnicy realizowali bardzo bogaty program: odbyły się m in. warsztaty plastyczne, w czasie których młodzież polska i niemiecka wykonała motyla symbolizującego przyjaźń i współpracę. Goście zwiedzili Poznań, uczestniczyli w pokazie wypieku rogali świętomarcińskich (wizyta w Rogalowym Muzeum) oraz w ramach zajęć rekreacyjno sportowych odwiedzili Termy Maltańskie.

W czwartek 25 maja w Bursie Szkolnej nr 2 gościliśmy przedstawicieli władz oświatowych:  Wicekuratora Oświaty p. Zbigniewa Talagę, Zastępcę Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania p. Wiesława Banasia, wizytatora Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty p. Adelę Łabuzińską. Gospodarzem spotkania była p. Małgorzata Nawojczyk Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu. W obecności zaproszonych gości odbyła się uroczysta prezentacja 6-letniego dorobku polsko-niemieckiej. Goście zapoznali się  z efektami realizowanych dotychczas projektów, obejrzeli wystawę oraz film „Cześć znaczy Hallo” ukazujący warunki życiowe i problemy młodzieży z Polski
i Niemiec.

Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu ze strony Wydziału Oświaty  Urzędu Miasta Poznania oraz „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.